Základní umělecká škola, Varnsdorf, Národní 512

Adresa   |   Národní 512, 407 47 Varnsdorf
Region   |   Ústecký
Web   |   www.zusvarnsdorf.cz
Kontaktní e-mail   |   zusvdf@zusvarnsdorf.cz (vedení školy)
Facebook   |   https://www.facebook.com/ZUŠ-Varnsdorf-112741866307/
Jméno ředitele   |   Bc. Jarmila Šenová

Charakteristika školy   |   Menší škola v pohraničním městě (cca 380 žáků), založena v r.1946 jako Městská hudební škola. Postupně jsme otevřeli další tři obory. Zřizovatelem je Ústecký kraj, sídlíme v budově města. Snažíme se být kulturním centrem města, pořádáme poměrně velké množství zajímavých akcí pro veřejnost.
Úspěchy školy   |   Celostátní festival dětského scénického tance Tanambourrée (v r. 20228 již 24. ročník). Přehlídka jazzových a tanečních orchestrů Jazzový pátek (23. ročník). Sborový zpěv (3 sbory) - úspěchy v přehlídkách a soutěžích. Výsledky výtvarného oboru - prezentované na výstavách i mimo město Varnsdorf.
Další aktivity školy   |   Spolupráce s Konzervatoří Teplice - každoroční koncert posluchačů konzervatoře u nás od r. 1994. Spolupráce se ZUŠ Praha 8, Taussigova - pravidelné společné koncerty v Praze i Varnsdorfu.