Základní umělecká škola Václava Pichla Bechyně, Klášterní 39

Kontaktní e-mail   |   reditel@zusbechyne.cz
Facebook   |   https://www.facebook.com/profile.php?id=100085735666032
Jméno ředitele   |   Mgr. Ivana Blažková

Charakteristika školy   |   Přidanou hodnotou naší školy je místo, kde se nachází. Jedinečný prostor gotického kláštera vysoko na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí je ideálním prostředím pro vzdělávání v uměleckých oblastech. Prostory sídla školy podporují soustředěnou práci našich žáků a pomáhají nám umožňovat individuální přístup ke každému z nich. A právě ten vnímáme jako základní stavební kámen naší školy ale i celého uměleckého školství vůbec. Kapacita naší ZUŠ je 320 žáků. Máme dvě dislokovaná pracoviště.
Úspěchy školy   |   Naše škola si trvale udržuje vysokou úroveň výtvarného oboru, která je doložitelná nejen počtem přijatých žáků na SŠ a VŠ uměleckého směru (AVU, FAVU...), ale i mnoha oceněními na celostátních soutěžích a přehlídkách. Ale ani další naše vyučované obory nejsou pozadu. Literárně dramatický obor se může chlubit mnoha absolventy studujícími DAMU, či již hrajícími v prestižních divadelních souborech. I mnozí absolventi našich hudebních oborů dále pokračují ve studiu na konzervatořích, či v hudebních pedagogických oborech.
Další aktivity školy   |   Od školního roku 2018/2019 otevíráme Akademii umění a kultury pro seniory 55+. Učitelé našich oborů se pravidelně účastní odborných vzdělávacích seminářů, které i sami pořádáme.