Základní umělecká škola, Plzeň

Terezie Brzkové 33
31811 Plzeň
Region: Plzeňský

www.zustb.cz
Kontaktní e-mail: petrakrizkova@zustb.cz
Kontaktní e-mail: zastupce1@zustb.cz
Kontaktní e-mail: hospodarka@zustb.cz
Jméno ředitele: Iva Vainarová

Vyučované obory:

Hudební obor

Výtvarný obor

Taneční obor

Literárně-dramatický obor

Plzeňské doteky

Pořádá: Základní umělecká škola, Plzeň
Místo konání akce:
Kopeckého a Smetanovy sady
Plzeň
Datum a čas:
24. května 2018
od 15:00 — do 18:00
Kategorie:
kombinovaný program
Anotace akce:

V rámci akce ZUŠ OPEN bychom chtěli propojit všechny čtyři vyučované obory v naší ZUŠ.

Dotek hudební představí vystoupení Dechového orchestru Plzeňanka pod vedením R. Kopeckého a jednotlivá hudební vystoupení našich žáků.

Dotek taneční představí svými choreografiemi naše taneční oddělení.

Dotek divadelní bude zastoupen naším literárně-dramatickým oddělením, které odehraje drobné divadelní scénky.

Dotek výtvarný bude představovat tvorba komiksu \\\"Štístko a Rozumbrada cestují pohádkovým metrem\\\". Každý, kdo bude chtít, může zanechat svůj \\\"dotek\\\" v podobě obrázku, díky kterému postupně všichni společně vytvoříme pohádkový příběh.

Na každém stanovišti nám ještě každý návštěvník může zanechat svůj \\\"dotek\\\" v podobě své obkreslené dlaně, kterou může přidat k dalším a pokud bude chtít, může pro naši ZUŠ napsat i milý vzkaz. Naším cílem je propojít všechny obory \\\"dlaněmi\\\" našich návštěvníků. Budeme doufat, že se nám to s Vaší pomocí podaří.

                                                                          Harmonogram akce:

Kopeckého a Smetanovy sady

 

15:00 - zahájení

15:05 - vystoupení Malého tanečního orchestru pod vedením M. Šaška

15:30 - vystoupení Literárně-dramatického oboru: “, lidová pohádka: „ Jak stařeček měnil“

15:40 - vystoupení flétnistů: „ Písničky z pohádek“

15:50 - vystoupení tanečního oboru

16:00 - vystoupení Dechového orchestru Plzeňanka pod vedením R. Kopeckého

16:15 - vystoupení Literárně-dramatického oboru: N. V. Gogol – „ŽENITBA: ukázka – Námluvy“

16:25 - vystoupení Pěveckého oddělení – „ Kočičí písničky“

16:35 - vystoupení Tanečního oboru

16:45 - vystoupení flétnistů: „ Písničky z pohádek“

16:55 - vystoupení Literárně-dramatického oboru: “, lidová pohádka: „ Jak stařeček měnil“

17:05 - vystoupení Dechového orchestru Plzeňanka pod vedením R. Kopeckého

17:20 - vystoupení Tanečního oboru

17:30 - vystoupení flétnistů: „ Písničky z pohádek“

17:40 - Literárně-dramatického oboru: N. V. Gogol – „ŽENITBA: ukázka – Námluvy“

17:50 - vystoupení Pěveckého oddělení - „písně z muzikálu Starci na chmelu“

 

Průvodní slovo: Zdislav Princ

 

Budova Hl. nádraží ČD, Plzeň

 

14:00 – 15:15 – vystoupení Klavírního oddělení: klavírní, jazzová a taneční hudba

Doprovodné akce:

Nádraží ČD - stanice Plzeň hl. nádraží

Vystoupení našich žáků z klavírního oddělení na veřejný klavír

ZUŠ Open 2018 ke 100 letům České republiky v Senátu

Pořádá: ZUŠ OPEN
www.zusopen.cz
Místo konání akce:
Letenská
Praha
Datum a čas:
24. května 2018
od 13:30 — do 18:30
Kategorie:
hudba
Anotace akce:

V rámci celostátní akce ZUŠ Open a v rámci oslav 100 let republiky připravujeme celodenní kulturní program ve Valdštejnské zahradě Senátu zakončený slavnostním večerním koncertem. Během odpoledne vystoupí v Sala terreně Vladštějnského paláce a na improvizovaných pódiích v prostředí zahrady ty nejúspěšnější hudební soubory, sbory, taneční i divadelní skupiny ze všech krajů ČR, aby se při této výjimečné příležitosti představily tím nejlepším ze svého repertoáru. Nebudou chybět tvůrčí dílny pro děti i dospělé.

 

Podrobný program ke stažení zde!

 

Další zúčastněné školy:
Základní umělecká škola, Liberec, Frýdlantská 1359/19, Liberec
Fakultní základní umělecká škola Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, K Brance 72/2, Praha
Škola Jaroslava Ježka pro zrakově postižené, Loretánská 19, Praha
Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary, Šmeralova 336/15, Šmeralova 15, Karlovy Vary
Základní umělecká škola Antonína Dvořáka Karlovy Vary, Šmeralova 489/32,, Karlovy Vary
Základní umělecká škola Brno,Charbulova, Charbulova 84, Brno
Základní umělecká škola Eduarda Marhuly, Ostrava - Mariánské Hory, Hudební 6, Hudební 596/6, Ostrava
Základní umělecká škola F. Jílka Brno, Vídeňská 52, Brno
Základní umělecká škola Fryderyka Chopina Mariánské Lázně, příspěvková organizace, Lužická 412, Mariánské Lázně
Základní umělecká škola Iši Krejčího Olomouc, Na Vozovce 32, Na Vozovce 32, Olomouc
Základní umělecká škola Ilji Hurníka, Slezská 21, Praha 2, Slezská 21, Praha
Základní umělecká škola J. B. Foerstera Jičín, Valdštejnovo náměstí 1, Jičín
Základní umělecká škola Jana Hanuše, Praha 6, U Dělnického cvičiště , Praha
Základní umělecká škola Nad Alejí 28, Praha 6, Petřiny, Nad Alejí 28/1879, Praha
Základní umělecká škola Mšeno, Nádražní 326, Mšeno
Základní umělecká škola Marie Podvalové, Cukrovarská 1/23, Praha
Základní umělecká škola Štefánikova, Štefánikova 19, Praha
Základní umělecká škola Uherský Ostroh, Šance 166, Uherský Ostroh
Základní umělecká škola Vadima Petrova, Dunická 3136/1, Praha 4, Spořilov, Praha
Základní umělecká škola, Kladno, 5. května 1870, 5. května 1870, Kladno
ZUŠ Říčany, Masarykovo nám.57, Říčany
Základní umělecká škola, Plzeň, Terezie Brzkové 33, Plzeň