Základní umělecká škola, Ostrava - Moravská Ostrava, Sokolská třída 15

Region   |   Moravskoslezský
Web   |   zus-sokolska.cz
Kontaktní e-mail   |   reditel@zus-sokolska.cz

Charakteristika školy   |   ZUŠ na Sokolské ulici poskytuje základy vzdělání v oboru hudebním, výtvarném, tanečním a literárně-dramatickém. V současnosti má školy kapacitu 690 žáků a kromě hlavní budovy v centru Ostravy probíhá výuka také na pobočce v Ostravě - Lhotce. Základem všech úspěchů žáků školy je především kvalitní zázemí zkušených, erudovaných a obětavých učitelů. Škola sama organizuje soutěže, mezinárodní kurzy a různé kulturní pořady.
Úspěchy školy   |   Žáci naší školy získávají celou řadu ocenění na mnoha tuzemských i mezinárodních soutěžích a festivalech, např. v Národních soutěžích uměleckých škol, na mezinárodních soutěžích Citta di Lanciano, Kleine Tage der Harmonika, Cup Jeunesses, Euromusette - Golden tango, dále v soutěžích Prague Junior Note, Karlovarská růžička, Amadeus, Pro Bohemia, Pěvecká soutěž Olomouc, Pěvecká soutěž B. Martinů, Ašský střevíček, Pardubická Arabeska, Hradecká Odetta a další.