Základní umělecká škola A PLUS, spol. s r. o.

Adresa   |   Pod Zvonek 1835/28, 737 01 Český Těšín
Region   |   Moravskoslezský
Web   |   www.zusaplus.cz
Kontaktní e-mail   |   reditelka@zusaplus.cz (reditelka@zusaplus.cz)
Jméno ředitele   |   Mgr. Kateřina Landecká, DiS.

Charakteristika školy   |   V současnosti jsme dvouoborová škola s hudebním a výtvarným oborem. Naše hlavní sídlo je v Českém Těšíně, pobočky máme ale také v obcích Střítež a Hnojník. Jsme školou rodinného typu s pozitivním klimatem. Jedná se o uzavřenou kulturu malé školy - \"jedna velká rodina\". Výuku zajišťuje plně aprobovaný pedagogický sbor.
Úspěchy školy   |   Úspěšné žáky máme hlavně ve studijním zaměření hra na EKN (vítězství v kraji a 3. místo v celostátním kole soutěže ZUŠ) a ve hře na příčnou flétnu (zapojení do projektu JFO dětem a Mozartovy děti). Ve výtvarném oboru jsme měli vítěze celostátní soutěže ve fotografii a vítězná práce našeho žáka byla vystavena na Staroměstské radnici v Praze. Tento žák pak následně studoval na střední umělecké škole se zaměřením na grafiku a nyní byl přijat na stejný obor na vysoké škole v Brně. Další naši žáci z VO byli přijati na SUŠ nebo na VUŠ, PF a především na studium architektury.
Další aktivity školy   |   Škola se prezentuje na veřejnosti především na třídních koncertech, které má dvakrát do roka (listopad, březen), na vánočním koncertu, koncertu učitelů, koncertu komorní hudby, absolventských koncertech a také se opakovaně účastníme ZUŠ OPEN. Pořádáme také výchovné koncerty pro mateřské školy. Kromě koncertů pořádáme hudební i výtvarné dílny, snažíme se zapojit i rodiče. VO se prezentuje na výstavách buď interních, nebo ve veřejných budovách - Městské knihovny Český Těšín - Svibice a Frýdek - Místek. Výroční výstavu jsme měli v Těšínském divadle.