ZUŠ OPEN

Po stopách předků podruhé

Pořádá   |   ZUŠ OPEN
Web   |   http://www.slavin.cz/
Místo konání akce   |   Soběslavova, 128 00
Datum a čas   |   27. září od 19:30— do 29. září od 21:00
Kategorie   |   divadlo
Anotace akce

Po úspěšné premiéře dovadleního představení Po stopách předků  přicházíme s triádou repríz v rámci oslav svátku sv. Václava. ve dnech 27., 28. a 29.  září   vždy od 19:30 h na vyšehradském hřbitově Slavín.

Divácky atraktivní představení nás v autentickém prostředí zavede do času našich předků a přiblíží široké veřejnosti významné osobnosti našich dějin. Co víme o našich předcích? Jak žili? Co uměli? V čem vynikali? A kdo dnes už téměř upadl v zapomnění? Pojďme po stopách jmen na náhrobcích vyšehradského hřbitova Slavín. Najdeme tu spisovatele, herce, vědce, sportovce, výtvarníky, politiky ....Sedláčková, Hrubín, Pelantová, Rossler - Ořovský, Biliánová, Peroutka...Víte, komu patřila tato jména?!

V inscenaci na pomezí imerzivního divadla se diváci potkají se sedmi osobnostmi, které na základě pečlivého a dlouhodobého bádání vybrali z několika set jmen členové  DS Ty-já-tr ve věku 2. stupně základní školy a střední školy.

Projekt Po stopách předků přináší hodnotu nejen divadelní (první setkání s jiným než s klasickým divadlem), ale také hodnoty přidané - objevitelskou, badatelskou, autorskou (vznik textu), hereckou.  DS Ty-já-tr hraje tuto inscenaci s jistou mladou „drzostí“  a autenticitou projevu i místa.