ZUŠ OPEN

Pomáháme s Českou filharmonií

Pořádá   |   ZUŠ OPEN
Místo konání akce   |   Nám. Jana Palacha, Rudolfinum Praha
Datum a čas   |   13. června od 20:00— do 22:00
Kategorie   |   hudba
Anotace akce
Česká filharmonie spolu s Českou spořitelnou, Škodou auto a Českou televizí pořádá čtvrtý a poslední koncert ze série Pomáháme s Českou filharmonií. Tentokrát je cílem události upozornit na důležitost pravidelného dárcovství krve a podpořit děti ze základních uměleckých škol. Za těmito účely se k orchestru připojí dva světově proslulí umělci, dirigent Sir Simon Rattle a mezzosopranistka Magdalena Kožená.
 
„Můj dlouholetý kolega a přítel Simon Rattle v loňské sezoně poprvé dirigoval Českou filharmonii. Orchestr si očividně zamiloval, takže se nám ho podařilo přesvědčit, aby se spolu s Magdalenou Koženou vrátil a ujal se taktovky na koncertě Pomáháme s Českou filharmonií IV. V rámci programu vystoupí i Česká studentská filharmonie. Koncert proto bude věnován Nadačnímu fondu Magdaleny Kožené, který se zaměřuje na podporu základních uměleckých škol,“ vysvětlil šéfdirigent a hudební ředitel České filharmonie Semjon Byčkov.
 
„Vybraní žáci základních uměleckých škol dostanou krásnou příležitost vystoupit společně s Českou studentskou filharmonií, která v rámci programu zahraje tři Slovanské tance Antonína Dvořáka. Jsem překvapená, jak rychle dokázali nastudovat své party, a doufám, že to pro ně bude inspirace i do budoucí práce,“ ocenila Magdalena Kožená přípravu mladých umělců na akci, která je součástí festivalu ZUŠ Open.
Žáci základních uměleckých škol byli pozvání také do hlediště Dvořákovy síně, kde se koncert uskuteční v sobotu 13. 6. ve 20.00, v předvečer Světového dne dárců krve.