ZUŠ OPEN

Salon ZUŠ na on-line koncertu Pražského jara

Pořádá   |   ZUŠ OPEN
Místo konání akce   |   kostel Šimona a Judy Praha
Datum a čas   |   15. května od 20:00— do 21:00
Kategorie   |   hudba
Anotace akce

Mladí talenti základních uměleckých škol - stipendisté MenARTu na vystoupí tento pátek 15 května v online koncertu Salon ZUŠ pro festival Pražské jaro, kterým zahájí jeho online program! Původně měl být koncert součástí jak koncertního programu Pražského jara, tak letošního programu ZUŠ Open. Nyní zazní pouze online a bude věnován na podporu sbírky Muzikanti volná noha.

Mezinárodní festival Pražské jaro nabídne ve svém programu koncert mladých talentů základních uměleckých škol Salon ZUŠ. Absolventi klasického oboru II. ročníku akademie uměleckého vzdělávání MenART, která nabízí nadaným žákům a jejich pedagogům možnost intenzivních a inspirativních pracovních setkání s předními osobnostmi české umělecké scény, vystoupí 15. května a zahájí tak online program festivalu. Stipendisté, kteří pracovali pod vedením  mentorů sopranistky Kateřiny Kněžíkové, koncertního mistra PKF Prague Philharmonia Jana Fišera a klavíristy Iva Kahánka, tak uzavřou svou roční společnou cestu. Všichni mentoři své třídy uvedou a večerem provede Ondřej Havelka. "Je ohromně povznášející sledovat, co dokážou mladí instrumentalisté a pěvci ze základních uměleckých škol, a jak se jejich talent rozvíjí pod vedením jejich pedagogů a mentorů z projektu MenART. Co je nejdůležitější – čiší z nich mladistvá energie a nadšení. Proto jsme neváhali a zařadili tento koncert jako úvodní v programu našich on-line streamovaných koncertů. Chceme, aby hudba přinášela radost," říká Roman Bělor, ředitel festivalu Pražské jaro.

Hlavními atributy koncertu Salon ZUŠ s mottem Klasika uzdravuje jsou radost a pozitivní energie v podání 17 studentů, kteří ukážou svou roční práci pod pečlivým vedením svých pedagogů a mentorů. V programu zazní efektní skladby pro sólové housle například od A. Dvořáka. V podání mladých pěvců zazní árie z Mozartových oper Figarova svatba či Don Giovanni nebo výběr z díla skladatelů české a německé písňové tvory 19. a 20. stol. V dramaturgii koncertu se představí taktéž mladí pianisté prostřednictvím sólových skladeb akcentujících virtuositu nejmladší klavírní generace. „Děkujeme Pražskému jaru, že ve svém programu vytvořil prostor i nejmladším talentům, které vyrůstají na zuškách,“ říká ředitelka akademie MenART Dana Syrová a dodává: „velmi si vážíme toho, že velký renomovaný festival tímto dává najevo, že podpora mladých talentů je důležitou součástí uměleckého prostředí.“

Srdečně vás zveme k poslechu a sledování koncertu Salon ZUŠ živě z kostela sv. Šimona a Judy 15. května od 20 hodin na YouTube, na facebooku MenART, ZUŠ open.

Upřesňující informace

on-line koncert