ZUŠ Open vstupuje do VI. ročníku

Datum zveřejnění   |   20. ledna 2022

S radostí oznamujeme termín 6. ročníku festivalu ZUŠ Open, jehož hlavní program proběhne v týdnu od  22. – 29. května 2022. Slavnostní zahájení letošního ZUŠ Open je opět naplánováno na 12. květen na zahájení MHF Pražské jaro, pro letní měsíce jsou opět naplánovány projekty ZUŠ Open na Maratonu hudby Brno a další. Festival si klade ambicí přinést veřejnosti pestrou dramaturgii koncertů, představení, výstav, tvůrčích dílen, mezioborové festivaly, průvody, site -specific projekty, plesy, dny otevřených dveří českých ZUŠ napříč celou ČR a řadu dalšího. Stejně jako v předchozích dvou ročnících bude věnovat zvláštní pozornost programům se sociálním přesahem v souladu s mottem ZUŠ Open pomáhá.

V rámci výzvy Umění boří hranice připravuje a podpoří nejen benefiční umělecké produkce ve prospěch potřebných, ale chce iniciovat projekty  se zapojením dětí s handicapem či sociálním ohrožením v souladu se záměrem představit ZUŠ jako prostředí pro vyhledávání a péči o děti s nadáním bez ohledu na jejich specifické potřeby či zdravotní omezení.

Festival ZUŠ Open je skvělou příležitostí pro vzájemnou inspiraci a spolupráci, realizaci nových nápadů a prezentace příkladů dobré praxe v uměleckém vzdělávání.

ZUŠ Open opět připravuje řadu projektů ve spolupráci s výkonnými umělci, kulturními institucemi, jakož i prestižními festivaly – MHF Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Americké jaro, Maraton hudby Brno ad. Jako jeden z vrcholů letošního festivalu plánuje ZUŠ Open a MenART v Senátu Parlamentu ČR či koncert s Janáčkovou filharmonií v Ostravě. Nedílnou součástí festivalu budou výstupy  absolventů Stipendijní Akademie MenART. Harmonogram klíčových plánovaných akcí naleznete na našem webu od 1.2.2022

Své programy mohou školy registrovat již nyní. Registrace do celostátního festivalu probíhá prostřednictvím formuláře na webových stránkách ZUŠ Open.