ZUŠ Open v médiích

ZUŠ Open v médiích

Datum zveřejnění   |   14. dubna 2021

V tomto týdnu se projekt ZUŠ Open objevil v médiích hned dvakrát. V úterý 13. 4. v programu Víkend na TV Nova a ve středu 14. 4. v pořadu Za obzorem na TV Noe.

Význam uměleckého vzdělávání a výchovy k umění je potřeba akcentovat.

Těší nás, že se v poslední době stále více věnuje mediální pozornost i základním uměleckým školám, které jsou pilířem kultivace dětí a mládeže.

Děkujeme TV Nova za krásnou a důležitou reportáž v pořadu Víkend věnovanou mj. i podpoře talentů. S kamerou se podíváte nejen na setkání stipendistů Akademie MenART s mentory Kateřinou Kněžíkovou a Ivem Kahánkem, ale i do ZUŠ Český Krumlov, Základní umělecká škola Bohuslava Martinů Polička a ZUŠ Jablonec nad Jizerou. Dozvíte se více i o mimořádném projektu Piana do škol, kterému držíme palce! Reportáž můžete shlédnout zde, začíná v 10:00 minutě pořadu.

TV Noe se věnovalo celostátnímu festivalu ZUŠ Open a  životu zušek v čase pandemie. Velký rozhovor s Irenou Pohl Houkalovou a reportáž z loňského ZUŠ Open pomáhá můžete zhlédnout v pořadu „Za obzorem“, který byl vysílán z Ostravského studia dne 14.4.2021.