ZUŠ Open pro Dny dobré vůle na Velehradě

ZUŠ Open pro Dny dobré vůle na Velehradě

Datum zveřejnění   |   30. června 2020

Ve dnech 4. a 5. července ožívá Velehrad tradičními cyrilometodějskými oslavami, kterých se každoročně účastní na 30 tisíc lidí. To je letos nemožné, přesto Dny lidí dobré vůle ožijí uměním i duchovním programem. Slavnostní benefiční koncert, Večer dobré vůle, pořádaný od 20 hodin na zvučeném pódiu velehradského nádvoří je v letošním roce součástí celostátního happeningu ZUŠ Open.

 

Na tradičním benefičním koncertu v rámci Večera dobré vůle 4. 7. 2020 si od 20 hodin hudební hostitel večera Jiří Pavlica s Hradišťanem pozve na velehradské pódium Miroslava Žbirku, děti základních uměleckých škol nebo Pěvecký sbor Stojanova gymnázia. Pod taktovkou dirigenta Stanislava Vavřínka vystoupí Slovácká filharmonie s koncertním mistrem Jiřím Pospíchalem (ředitel ZUŠ Uherské Hradiště) spolu s žáky ZUŠ a členy Filharmonie B. Martinů Zlín. V provedení částí Pavlicovy Missa brevis vystoupí stipendisté Kateřiny Kněžíkové letošního ročníku Akademie MenART.

Výtěžek z letošního ročníku poputuje na pomoc lidem, kteří kvůli koronavirové pandemii přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Vybrané peníze budou použity na přímou pomoc lidem v nouzi, v kritické životní situaci, dětem a matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova, opuštěným nebo starým lidem. Sbírku organizuje Charita ČR.
Koncert je přenášen v přímém přenosu Českou televizí ČT2.

Účinkující:
Jiří Pavlica & Hradišťan
Slovácký komorní orchestr  & Jiří Pospíchal, vybraní žáci ZUŠ celostátního festivalu ZUŠ Open Nadačního fondu Magdaleny Kožené a členové Filharmonie B. Martinů Zlín
Kateřina Škárová, Adéla Řehořová, Zuzana Havlíková - soprán
Filip Šťovíček, Patrik Hradecký - baryton - Stipendisté akademie MenART Nadačního fondu Magdaleny Kožené:
Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad sbormistr Filip Macek