ZUŠ Open podporují i Taneční aktuality s Databází tance

Datum zveřejnění   |   24. dubna 2017

Školy mohou registrovat zdarma své taneční obory do Databáze tance...

První český on-line časopis o tanci Taneční aktuality se rozhodl podporovat celostátní happening základních uměleckých škol ZUŠ Open 2017. Tento internetový portál je zaměřen primárně na podporu profesionálního tance, pantomimy a nového cirkusu formou recenzí, rozhovorů i reportáží včetně denního zpravodajství. Pro širokou veřejnost slouží navíc taneční kalendář, který doplňuje přehled plánovaných kurzů, workshopů, konkurzů a soutěží.

Šéfredaktorka časopisu Lucie Hayashi ke spolupráci říká: „Odjakživa bylo naším mottem být orientačním bodem ve světě tance a co nejvíce toto umění podporovat. Uvědomujeme si zásadní úlohu základních uměleckých škol jako stavebního pilíře celé profesionální taneční scény. Právě na těchto místech se rozvíjejí talenty budoucích umělců, nejen adeptů konzervatoří a tanečních či pohybových škol.“

„Cíle ZUŠ Open se navíc velmi úzce potkávají s myšlenkou propojit různé taneční žánry, styly, lidi a komunity, na níž je založen projekt Databáze tance. Nový portál chce pomoci zviditelnit existenci a práci ZUŠ, usnadnit vzájemnou spolupráci jednotlivých subjektů a získávat nové příznivce tanečního umění,“ dodává koordinátorka projektu Databáze tance Daniela Machová.

Mapa DTB

Databáze tance vznikla v roce 2016 se záměrem mapovat české profesionální i amatérské taneční dění a poskytovat základní informace z oboru. Jejím posláním je otevřenost vůči různorodým tanečním a pohybovým stylům a dostupnost informací pro všechny zcela zdarma. Na stránkách www.databazetance.cz se shromažďují informace v kategoriích: Lidé, Umělecké soubory, Festivaly, Taneční studia, Základní umělecké školy, Konzervatoře a vysoké školy, Divadelní scény, PR a produkce a Organizace, čímž se stávají otevřenou databankou jak pro čtenáře, kteří v ní mohou vyhledávat informace o tanci, tak i pro všechny subjekty, které se do ní chtějí registrovat.

K dnešnímu dni se do Databáze tance zaregistrovalo na čtyřicet pět základních uměleckých škol. Registrace je stále možná a je zcela zdarma.

logo_DTB_obr

databazetance.cz,