ZUŠ Open na MHF Pražské jaro a v Senátu ČR

Datum zveřejnění   |   17. prosince 2017

Základní umělecké školy se opět budou prezentovat v rámci Pražského jara, ale i ve Valdštejnské zahradě Senátu. Jednou z nich může být i ta vaše.

MHF Pražské jaro i v roce 2018 poskytne platformu pro prezentaci základních uměleckých škol a projektu ZUŠ Open v rámci slavnostního open-air happeningu na Kampě, který se bude konat v den zahájení festivalu, dne 12. 5. 2018 (sobota) od 16. hodin.

Po velkém úspěchu souboru ODDechovka z berounské ZUŠ Václava Talicha a flétnového souboru Tikari z pražské ZUŠ Marie Podvalové dostanou ve druhém ročníku ZUŠ Open prostor čtyři soubory pro své hudební vystoupení. Kromě společného vystoupení handicapovaných dětí ze Školy Jaroslava Ježka a flétnového souboru Musici gaudentes ze ZUŠ Jana Hanuše přivítáme ještě další tři soubory – jeden z nich může být z vaší školy.

Prosíme vás, aby v případě zájmu o vystoupení na open-air happeningu MHF Pražské jaro nominovaly soubory do konce ledna 2018. V loňském roce dostal na Kampě prostor i výtvarný obor, který berounská ZUŠ Václava Talicha využila pro výstavu olejomaleb v parku. Kromě platformy zvučeného pódia a možnosti výstavy nabízí MHF Pražské jaro prostor pro tři zastřešené dílny pro rodinné publikum - možnost prezentace výtvarného oddělení či hudebních nauk apod. Prosíme zájemce o zaslání nabídky taktéž do konce ledna 2018.

Těší nás, že nad projektem ZUŠ Open převzal osobní záštitu předseda Senátu ČR, pan Milan Štěch. Školy z celé ČR tak získají v rámci projektu ZUŠ Open v den jeho konání (24.5.) možnost společné prezentace v krásných prostorách Valdštejnské zahrady v Praze za účasti významných hostů a pozornosti politiků.

Od 14. do 18.30 dostanou prostor pro svá vystoupení zástupci třinácti krajů v Salla terrena Valdštejnského paláce. Nominací souborů či sólistů za jednotlivé kraje je pověřena rada AZUŠ, která je významným partnerem projektu ZUŠ Open.

Během celého odpoledne budou ostatní prostory Valdštejnská zahrady k dispozici pro prezentaci jednotlivých škol. Nabízí se tak platforma pro výtvarné a hudební dílny, historický tanec či taneční workshopy, trubače, hudební vystoupení, která nevyžadují zvučení, prezentace LDO bez scénických požadavků atd. Prosíme všechny zájemce o participaci na této části programu ve Valdštejnské zahradě, aby své návrhy zasílali nejpozději do konce ledna 2018.

Od 19.30 proběhne v Salla terrena společný koncert pražských základních uměleckých škol, který vyvrcholí společným vystoupením členů sborů pražských škol za účasti Magdaleny Kožené.