ZUŠ Open na Maratonu hudby Brno

ZUŠ Open na Maratonu hudby Brno

Datum zveřejnění   |   2. srpna 2022

Po loňském diváckém obrovském ohlasu i letošní Maraton hudby Brno na několika scénách obohatí malí umělci ze základních uměleckých škol a představí to nejlepší z celorepublikového festivalu ZUŠ Open, jednoho z hlavních projektů Nadačního fondu brněnské rodačky Magdaleny Kožené.

V sobotu 13. srpna si hudebníci z mnoha základních uměleckých škol z celé republiky vyzkoušejí busking a předvedou své umění v dětském pokojíku v Myší díře. V neděli 14. srpna malé muzikanty najdete hned na několika místech: vystoupí v Alfapasáži v rámci populární Pianoštafety, která letos proběhne pod záštitou vynikající brněnské klavíristky Renaty Lichnovské Ardaševové, od 15:30 jim bude společně se studenty DF JAMU patřit i muzikálová scéna v atriu Divadla na Orlí, a především obstarají celý odpolední program na nádvoří Staré radnice. Zahájí ho v 15 :30 hodin Bubenické trio ZUŠ Vysoké Mýto, následovat bude Smyčcové kvarteto NoFi z Nového Města nad Metují, miláček maratonského publika akordeonové Duo Absoluto, Dechový orchestr ZUŠ Králíky a chybět nesmí ani skvělý SAFARI Akordeon Orchestra z Hradce Králové, který vloni roztančil doslova celé nádvoří.

„Na Maraton hudby Brno se letos soubory ze zušek vracejí s velkou radostí. Vystupování po boku profesionálních hudebníků, ale i třeba busking v dětském pokojíku od Kateřiny Šedé jsou pro ně nesmírně cennou zkušeností. Navíc jsme vloni poznali, že přínos je oboustranný – ohlasy z hlediště byly jednoznačně nadšené. Těšíme se, že stejně perfektní atmosféru přichystá maratonské publikum mladým umělcům i letos,“ dodává ředitelka festivalu ZUŠ Open Irena Pohl Houkalová, která bude společně s Ondrou Blahem programem na nádvoří Staré radnice provázet osobně.

Více o programu ZUŠ Open se dozvíte buď na stránkách festivalu Maraton hudby Brno.