Zámek Liteň v sobotu ožije uměním ZUŠ Open

Datum zveřejnění   |   30. září 2020

První říjnovou sobotu zvou žáci škol Středočeského, Plzeňského, Pardubického kraje i Prahy do malebných prostor areálu zámku Liteň a zámeckého parku na odpolední přehlídku umění.

Návštěvníci se mohou těšit na odpolední bohatý program v parku, populární a muzikálové melodie, jazz a swing, výtvarné workshopy a výstavu, matiné s klasickou hudbou i večerní koncert mladých talentovaných umělců. S žáky si zazpívá i naše koordinátorka Irena Pohl Houkalová. Projekt v tomto mimořádném prostředí se může konat díky laskavé podpoře paní Ivany Leidlové, zakladatelky neziskové organizace Zámek Liteň a ředitelky Festivalu Jarmily Novotné.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován pro podporu opravy historické výklenkové kaple sv. Jana Nepomuckého v blízkosti kostela a zámeckého areálu a podpoří tak rozvoj regionu. Pestrý program odstartuje na zámku Liteň a v jeho bezprostředním okolí ve 14:30 hodin. VÍCE

V rámci všech programů dodržujeme všechna aktuální protipedimická opatření. Zdraví a bezpečnost interpretů i publika jsou naší prioritou! Prosíme všechny návštěvníky o vzájemnou ohleduplnost, důsledné respektování povinnosti roušek, desinfekce rukou a usazení dle pokynů místních organizátorů. Těšíme se na vás!

PROGRAM:
14:30 – 16:30 - atraktivní hudební program v zámeckém parku (populární a muzikálové melodie, jazz, swing)
16:30 - odpolední matiné v Čechovně s klasickou hudbou
17:15 – 17:15 - sala terrena: umění žije!
18:30 - večerní hudební soaré v Čechovně
Tematické výstavy výtvarných děl v zámecké zahradě