Žáci zušek vystoupí v sobotu s Českou filharmonií a Magdalenou Koženou v Rudolfnu

Žáci zušek vystoupí v sobotu s Českou filharmonií a Magdalenou Koženou v Rudolfnu

Datum zveřejnění   |   9. června 2020

ZUŠ Open se sice přesouvá na podzim, ale v sobotu 13. června vás pozdravíme z Rudolfina. Vybraní žáci ZUŠ vystoupí na posledním benefičním koncertu z cyklu Pomáháme s Českou filharmonií na jednom pódiu s naší patronkou Magdalenou Koženou a pod taktovkou Sira Simona Rattlea. Koncert je věnován podpoře pravidelného dárcovství krve a je součástí letošního ročníku ZUŠ Open. Děkujeme za krásnou příležitost!

Koncert bude vysílán v přímém přenosu České televize na programu ČT art, k vidění bude i na Facebooku. 

Koncert, který bude součástí projektu ZUŠ Open, vysílá v přímém přenosu Česká televize na programu ČT art, k vidění bude i na Facebooku

Česká filharmonie spolu s Českou spořitelnou, Škodou auto a Českou televizí pořádá čtvrtý a poslední koncert ze série Pomáháme s Českou filharmonií. Tentokrát je cílem události upozornit na důležitost pravidelného dárcovství krve a podpořit děti ze základních uměleckých škol. Za těmito účely se k orchestru připojí dva světově proslulí umělci, dirigent Sir Simon Rattle a mezzosopranistka Magdalena Kožená.
„Můj dlouholetý kolega a přítel Simon Rattle v loňské sezoně poprvé dirigoval Českou filharmonii. Orchestr si očividně zamiloval, takže se nám ho podařilo přesvědčit, aby se spolu s Magdalenou Koženou vrátil a ujal se taktovky na koncertě Pomáháme s Českou filharmonií IV. V rámci programu vystoupí i Česká studentská filharmonie. Koncert proto bude věnován Nadačnímu fondu Magdaleny Kožené, který se zaměřuje na podporu základních uměleckých škol,“ vysvětlil šéfdirigent a hudební ředitel České filharmonie Semjon Byčkov.
„Vybraní žáci základních uměleckých škol dostanou krásnou příležitost vystoupit společně s Českou studentskou filharmonií, která v rámci programu zahraje tři Slovanské tance Antonína Dvořáka. Jsem překvapená, jak rychle dokázali nastudovat své party, a doufám, že to pro ně bude inspirace i do budoucí práce,“ ocenila Magdalena Kožená přípravu mladých umělců na akci, která je součástí festivalu ZUŠ Open.
Žáci základních uměleckých škol byli pozvání také do hlediště Dvořákovy síně, kde se koncert uskuteční v sobotu 13. 6. ve 20.00, v předvečer Světového dne dárců krve. „Jsme velmi rádi, že se i Česká filharmonie rozhodla podpořit myšlenku bezpříspěvkového dárcovství krve a spolu s Českým červeným křížem vyzývá ty, kteří jsou zdraví, aby se mezi dárce krve zařadili. Ročně se u nás novými dárci krve stane kolem 27 tisíc lidí, ale k zamezení poklesu dárcovské populace potřebujeme každoročně navíc dalších asi šest tisíc lidí. Věříme, že se najdou, aby v duchu motta letošního Světového dne dárců krve učinili svět zdravějším místem,“ doufá docent Marek Jukl, prezident Českého červeného kříže.