Vrcholem letošního ročníku ZUŠ Open bude celodenní program ZUŠek v Senátu

Vrcholem letošního ročníku ZUŠ Open bude celodenní program ZUŠek v Senátu

Datum zveřejnění   |   5. dubna 2018

V rámci nabitého programu se budou prezentovat vybrané školy ze všech krajů republiky. Stejně tak se představí i zástupci všech oborů vyučovaných na základních uměleckých školách.

Program, který se stal součástí oslav 100 let založení České republiky, bude probíhat ve Valdštejnské zahradě Senátu. Hlavní část programu poběží v Salla terrena Valdštejnského paláce a v prostoru u rybníčků v druhé části zahrady, kde vznikne improvizované pódium pro mladé tanečníky a hudebníky. Další skupiny umělců včetně malých herců obsadí volné plochy po celé zahradě.

Diváci se mohou těšit na ochutnávky z různorodých hudebních žánrů včetně vystoupení lidových souborů a cimbálové muziky či pestrých tanečních formací. Výtvarný obor bude zastoupen tvůrčími dílnami otevřenými pro děti i dospělé. Okusit si roli žáka budou moci příchozí i v rámci tanečních workshopů. Celým odpolednem bude provázet herečka Nikola Bartošová společně s hlavní koordinátorkou projektu ZUŠ Open Irenou Pohl Houkalovou.

Program vyvrcholí večerním slavnostním koncertem pražských základních uměleckých škol za účasti řady významných hostů včetně patronky nadačního fondu, pěvkyně Magdaleny Kožené. Akce bude volně přístupná pro širokou veřejnost a zdarma. Podrobný program najdete ke stažení zde.