Videa absolventských koncertů stipendistů Akademie MenART

Videa absolventských koncertů stipendistů Akademie MenART

Datum zveřejnění   |   8. ledna 2021

S radostí přinášíme vystoupení absolventů hudebních oborů bez žánrových omezení Stipendijní Akademie MenART, natáčených  na sklonku minulého roku v experimentálním prostoru NoD  – studentů ZUŠ z celé ČR. Jedná se o symbolickou tečku za společnou prací ve skupinách mentorů ročníku 2019/2020.

 

Covidový rok výuku ovlivnil. O to více si společných setkání vážíme – byly jedním ze světlých a pevných bodů. Přítomni jsou studenti, kterým situace do Prahy dovolila přijet, bohužel ne zcela všichni. Natáčeli jsme s půlročním odstupem od posledních pracovních setkání. O to více bylo třeba se samostatně připravit a zkoncentrovat. Jsme hrdi na všechny účinkující a gratulujeme jejich pedagogům a rodinám. Výkony jdou od srdce, ve všech je znát velké osobní nasazení. Všem stipendistům držíme palce na další studijní cestě. Ať už bude jakákoli, věříme, že semínko zaseté ve společném roce intenzivní práce si uchováte, dále poroste a nepřestanete na sobě pracovat. Neztratíme Vás z dohledu!

Vychutnejte si vystoupení stipendistů skupiny Beaty Hlavenkové a Radky Fišarové, pod jejichž vedením se stipendisté věnují především interpretaci hudby napříč moderními žánry a vlastní autorské tvorbě. V koncertu vystupují čtyři klavíristé, kytarista a osm zpěváků. Hudebníci ze skupiny Beaty Hlavenkové představí ukázky ze své vlastní tvorby, mladí zpěváci ze skupiny Radky Fišarové přednášejí populární písně českých autorek, ukázky z muzikálů, gospelů i jazzu. 

Z02

 

Z01

Účinkují:  Adam Doucha, Maxmilián Mašek, Michaela Radová, Tadeáš Syrový, Samuel Bloomfield, Anna Vacková, Šárka Kerulová, Eliška Kerulová, Eliška Beranová, Zuzana Kramperová, Dominika Pješčáková, Maximilián Warlop, Julie Michelová, Barbora Žárská