Vernisáž výstavy stipendistů MenART

Vernisáž výstavy stipendistů MenART

Datum zveřejnění   |   22. července 2020

Prázdninovou vlaštovkou ZUŠ Open bude výstava Duslově vile Městské galerie v Berouně 29. července ve 14h, která představí výsledky celoroční práce studentů a učitelů výtvarných oborů ZUŠ z celé republiky, jež vznikly pod vedením sochaře Michala Gabriela a výtvarnice Alžběty Skálové ve II. ročníku Akademie MenART a absolventských prací studentů Andrey Borovské ze ZUŠ V. Talicha. 

V uplynulém roce pod vedením mentora MenART sochaře Michala Gabriela se žáci základních uměleckých škol z celé ČR spolu se svými pedagogy věnovali především tvorbě soch a plastik,  které nevznikaly ani  z mramoru ani bronzu, sochaři nepracovali s dlátem a špachtlí, ale s myší, modelovacím softwarem a 3D tiskárnami.
Studenti pod vedením Alžběty Skálové vytvořili nevšední ilustrace,  a to v provedení plošném i prostorovém.  Výstava bude zahájena 29. července ve 14h, na které vystoupí talentovaná žákyně školy, stipendistka Akademie MenART, zpěvačka Adéla Řehořová. Na klavír ji doprovodí pedagog školy Filip Tvrzský.
Součástí výstavy budou portfolia prací studentů ZUŠ , kteří pod vedením Andrey Borovské v letošním roce úspěšně absolvovali talentové přijímací zkoušky na střední umělecké školy. Výstava  potrvá až do 4. září 2020. 

Děkujeme pořadatelům a partnerům výstavy: Městská galerie Beroun, Městské kulturní centrum Beroun, ZUŠ V. Talicha
Speciální poděkování: 3Dees za realizaci 3D objektů