V. ročník ZUŠ OPEN „Umění bez roušky“ nebo splněný sen?

V. ročník ZUŠ OPEN „Umění bez roušky“ nebo splněný sen?

Datum zveřejnění   |   1. července 2021

Tak by se dala nazvat nádherně prosluněná sobota 26. června 2021, kterou jsme se ZUŠkami Pardubického a Královehradeckého kraje strávili v zámeckých zahradách. V Nových Hradech totiž objevíte „české Versailles“.

Byl to již dávno můj sen. Moc jsem si přála rozeznít všemožná zákoutí tohoto úžasného místa, respektive celých zámeckých zahrad. Velkorysý souhlas majitelů, manželů Magdy a Petra Kučerových byl prvním krůčkem. Počasí jsem objednávala také včas, naštěstí nám skutečně přálo.

Pozvání přijaly ZUŠ z Králík, Přelouče, Pardubic-Polabin, Jablonného nad Orlicí, Litomyšle, Skutče, Rychnova nad Kněžnou i zástupce ZUŠ J. Hanuše z Prahy. Ve všech zámeckých zákoutích se střídala hudba, tanec i malba. Najít nás šlo opravdu všude. U Leknínového jezírka, u Muzea cyklistiky, v Rozáriu, nad Kaskádami, v altánu u Leknínového jezírka, v Italské zahradě, v Zelené zahradě i v Klasicistním altánu, dokonce i na Křížové cestě.

I pro letošní rok měla akce sociální přesah, tentokrát výtěžek putuje na pomoc lidem zasaženým tornádem na Hodonínsku a Břeclavsku.

Celou akci zaštítila paní koordinátorka ZUŠ OPEN Irena Pohl Houkalová. Svojí návštěvou nás poctil i starosta Vysokého Mýta František Jiraský, spolu s ředitelem Komorní filharmonie Pardubice Pavlem Svobodou a poslancem Markem Výborným.

Moje neskonalé díky patří všem, kteří se na této obrovské akci podíleli: žákům, kteří reprezentují Základní umělecké vzdělávání v ČR, pedagogům, kteří obětují svůj čas, energii a chuť umění, paní Ireně Pohl Houkalové, která s velkým nasazením ZUŠ podporuje v jakékoliv době, manželům Kučerovým za shovívavost, se kterou sledovali, jak jim pod okny na jejich zahradách, které si hýčkají, proudí davy lidí a především Vám-rodičům, posluchačům, divákům, příznivcům zážitků, které Vám jsou předkládány a Vy je ochotně „konzumujete“

Iva Vrátilová, ředitelka ZUŠ ve Vysokém Mýtě

Fotogalerii z akce naleznete zde.