Přípravy na koncert v Bruselu vrcholí!

Přípravy na koncert v Bruselu vrcholí!

Datum zveřejnění   |   2. prosince 2022

Pod názvem Umění spojuje se již v pondělí uskuteční dlouho připravovaný koncert základních uměleckých škol na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. Koncertu předchází slyšení zástupců členských států v Evropském parlamentu na téma uměleckého vzdělávání. Právě systém základního uměleckého školství a rozsáhlá síť základních uměleckých škol patří ke světovým unikátům.

V úterý 6. prosince se v Bruselu v Evropském parlamentu delegace nejmladších hudebníků ze základních uměleckých škol představí podruhé u příležitosti závěrečné konference Evropského roku mládeže. Letošní rok byl vyhlášen Evropským rokem mládeže, aby zdůraznil její význam a dal prostor mladým lidem v Evropě. Koncert bude možné živě sledovat.

Na koncertě přímo v Evropském parlamentu vystoupí žáci i pedagogové z pražských ZUŠ Jana Hanuše a ZUŠ Popelka, Ostravské ZUŠ Mariánské hory, ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně, ZUŠ Bystré, ZUŠ Teplice, ZUŠ Liberec, ZUŠ Kroměříž, ZUŠ Havlíčkův Brod a ZUŠ Vimperk. Program akcentuje virtuositu a zapálení nejmladších generace a je sestaven z ikonických děl mistrů české klasické hudby i světových autorů s přesahem do filmové a populární hudby a soudobé autorské tvorby.

Program koncertu naleznete zde. Plakát zde.