První vlna příprav III. ročníku ZUŠ Open vrcholí

První vlna příprav III. ročníku ZUŠ Open vrcholí

S koncem kalendářního roku vrcholí první vlna příprav na třetí ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol. Oslavy a sdílení radosti z umění dětí a jejich pedagogů naplní nejen oba dva dny oficiálního termínu konání, těšit se můžeme na celou řadu doprovodných akcí a projektů. 

Datum zveřejnění: 12. prosince 2018

Úspěšní reprezentanti základních uměleckých škol již potřetí naplní dramaturgii slavnostního zahájení MHF Pražské jaro na Kampě, příležitost od festivalu dostanou i o víkendu před ZUŠ Open v rámci ZUŠ Open Prewiew. Nejlepším absolventům prvního ročníku stipendijního projektu MenART bude patřit večerní vystoupení v první den konání ZUŠ Open v rámci hlavního programu festivalu v Anežském klášteře.

Celostátní společná prezentace škol vyvrcholí oslavou Dne dětí opět v krásných prostorách Valdštejnské zahrady Senátu Parlamentu ČR. Rodinné publikum i široká veřejnost se může těšit na plejádu uměleckých vystoupení napříč obory, workshopy i tvůrčí dílny. Celý den zakončí slavnostní koncert pod patronací Alice Nellis, na kterém je plánováno společné vystoupení dětských sborů z celé ČR za doprovodu orchestru ze Zlínského kraje. Oslava Dne dětí bude patřit velkým společným projektům v každém kraji. Těšit se můžeme na umělecké přehlídky společné práce škol v Neratově, v Plzni, v Českých Budějovicích, na zámku Liteň, v Brně, ve Zlíně, v Ústí nad Labem, Pardubicích, v Hlučíně a na mnoha dalších místech. V rámci ZUŠ Open budeme prezentovat mj. nejlepší soubory literárně-dramatického oboru ústředního kola soutěže MŠMT v Litvínově, krajské úřady budou hostit výstavy malých výtvarníků, zušky prohlubují své spolupráce s profesionálními hudebními tělesy a kulturními institucemi, na mnoha místech budou návštěvníci již potřetí svědky řady netradičních uměleckých performací, tématických programů i akcí se sociálním přesahem. Patronka nadačního fondu, pěvkyně Magdalena Kožená, navštíví v první den oficiálního konání ZUŠ Open produkce v Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji. Na osobní účast umělců a významných osobností se však můžeme těšit v rámci celé ČR.

Role uměleckých osobností je zásadní především ve stipendijním projektu MenART. Do druhého ročníku jeho konání vstupují v roli mentorů významné osobnosti z oblasti klasické hudby i moderních žánrů, tance, výtvarného umění i divadla. Více informací naleznete na www.menart.cz.

Přejeme všem krásné adventní dny!