Přípravy letošního ročníku ZUŠ OPEN jsou v plném proudu.

Přípravy letošního ročníku ZUŠ OPEN jsou v plném proudu.

První ochutnávkou bude již 12. května program na pražské Kampě, kde v rámci slavnostního zahájení MHF Pražské jaro vystoupí vynikající soubory z pěti měst. 

Datum zveřejnění: 19. března 2019

První den oficiálních termínů konání ZUŠ Open bude patřit především produkcím jednotlivých škol. Do Plzně, Karlových Varů a Českých Budějovic se vypraví pěvkyně Magdalena Kožená spolu s Davidem Marečkem a dalšími hosty, aby si zazpívala s žáky a pedagogy škol společnou píseň a podpořila školy v jejich společných produkcích. V Praze se v rámci MHF Pražské jaro v podvečer představí publiku v Anežském klášteře naši první absolventi stipendijního programu MenART. Na Den dětí se těšíme společné oslavy svátku uměním v každém kraji. V Praze jej oslavíme velkolepě - celodenní programem ve Valdštejnské zahradě, na kterém se podílejí zušky ze všech koutů ČR,  nenecháme si však ujít i krásný odpolední koncert duchovní hudby reprezentantů pražských zušek v Břevnovském klášteře. V letošním ročníku předpokládáme realizaci kolem 1000 akcí ve 350ti městech, na které se podílí 420 základních uměleckých škol!

Moc prosíme všechny školy, které ještě nemají doladěný svůj program v rámci ZUŠ Open, aby tak učinily do konce března a vyplnily ho ve svém profilu našich stránek.  

Zároveň připomínáme, že zbývají poslední dva týdny do uzávěrky přihlášek II. ročníku projektu MenART pro nadané žáky a jejich pedagogy. Neváhejte a vydejte se s námi na dobrodružnou cestu za uměním! V doprovodu výjimečných průvodců - hudebníků Jana Fišera, Iva Kahánka, Kateřiny Kněžíkové, Radky Fišarové, Beaty Hlavenkové, tanečníka a choreografa Jana Kodeta, výtvarnice Alžběty Skálové, sochaře Michala Gabriela a režiséra Viliama Dočolomanského - se na ní určitě neztratíte! Těšíme se na vás!

Více ZDE.