Poutní místo Neratov ožije v neděli uměním žáků základních uměleckých škol

Poutní místo Neratov ožije v neděli uměním žáků základních uměleckých škol

Datum zveřejnění   |   28. května 2022

Mottem festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open, který aktuálně probíhá, je „ZUŠ Open pomáhá“. Po celé republice se tak v rámci letošního ročníku uskuteční řada charitativních koncertů či představení. Zcela mimořádnou akcí je 29. května ZUŠ Open v Neratově – společný program ZUŠek Královehradeckého a Pardubického kraje, který podpoří pokračování rekonstrukce tohoto výjimečného místa. Hudbou nejrůznějších žánrů i tancem ožije nejen Kostel Nanebevzetí Panny Marie, ale i jeho okolí.  

ZUŠ Open v Neratově otevře v 10.00 Slavnostní mše svatá, kterou bude celebrovat Mons. Josef Suchár. Následovat bude bohatý program určený dětem i rodičům, který v odpoledních hodinách vyvrcholí slavnostním koncertem vítězů soutěží ZUŠ Královéhradeckého a Pardubického kraje. Po celé odpoledne budou pro návštěvníky připraveny také nejrůznější výtvarné dílny. Vstupné na akci je dobrovolné a jeho výtěžek bude věnován ve prospěch opravy střechy kostela a činnosti Sdružení Neratov.

Do celodenního se zapojí ZUŠ Habrmanova Hradec Králové, ZUŠ Střezina - Hradec Králové, ZUŠ Rychnov nad Kněžnou, ZUŠ Petra Ebena v Žamberku, ZUŠ Králíky, ZUŠ Polabiny - Pardubice, ZUŠ Týniště nad Orlicí, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou, ZUŠ Havlíčkova - Pardubice, ZUŠ Kostelec nad Orlicí, ZUŠ Police nad Metují.

Kompletní program najdete zde