Podzim ZUŠ Open 2021 a ZUŠ Open 2022

Podzim ZUŠ Open 2021 a ZUŠ Open 2022

Datum zveřejnění   |   14. září 2021

Pátý ročník festivalu ZUŠ Open, který se koná v důsledku pandemie ve volném termínu, má před sebou sérii podzimních projektů. V neděli 26. 9. 2021 proběhne  celodenní program ZUŠ Královéhradeckého kraje a hostů z Vysokého Mýta a Prahy na poutním místě Neratov, který patří svojí kvalitou, pečlivě sestavenou dramaturgii, sociálním přesahem a úzkou spoluprací s místním Sdružením Neratov i mediálním ohlasům k významným projektům festivalu.   Od 27. do 29. 9. 2021 budou ve večerních hodinách provedeny reprízy úspěšné hry divadelního souboru Ty- já- tr pražské ZUŠ na vyšehradském hřbitově Slavín. 3.10. 2021 je naplánováno ZUŠ Open na Zámku Liteň, 19.10. vyvrcholí letošní festival společným projektem pražských základních uměleckých škol ve spolupráci s Rytířkým řádem Křižovníků s červenou hvězdou koncertem duchovní hudby v kostele sv. Fratiška z Assisi ( u Karlova mostu) a následným happeningem v prostorách kláštera.

 

Hlavní program VI. ročníku festivalu základních uměleckých škol proběhne v týdnu od 23. do 29. 5. 2022. Pevně věříme, že tento ročník se opět bude konat v duchu radosti z umění, svobody a bez striktních omezení.

Kromě programů, které naplní tento termín, plánujeme již tradiční ZUŠ Open pro MHF Pražské jaro, Maraton hudby Brno, Velehrad či podzimní ZUŠ Open v Neratově. V jednání jsou projekty v Senátu Parlamentu ČR či ve spolupráci s Collegium 1704.

I letos je připravena řada výkonných umělců včetně pěvkyně Magdaleny Kožené osobně podpořit svojí aktivní účastí programy škol.