Po stopách sv. Františka

Po stopách sv. Františka

Datum zveřejnění   |   21. července 2021

Jedním z krásných projektů festivalu ZUŠ Open, který uzavíral letošní náročný školní rok, byl v pořadí druhý koncert duchovní hudby v kostele  Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí dne 22. června 2021, tentokráte s názvem "Po stopách svatého Františka". Spolu s žáky a pedagogy pražských ZUŠ včetně stipendistek Akademie Menart jsme se prostřednictvím umění  pokusili přinést nejen radost a povzbuzení návštěvníkům koncertu, ale též přispět k pomoci potřebným. Zkušenými průvodci nám jsou bratři řádu sv. Františka. Jejich charitní dílo představuje bohatou činnost, konkrétní pomoc a především lidské příběhy.

 

Přinášíme vám záznam koncertu, za který děkujeme našemu vzácnému partnerovi Aveton, specialistovi na komplexní akustická a designová řešení, který stojí po boku celostátnímu festivalu ZUŠ Open i Akademie MenART od samotného zrodu obou projektů. Za jejich podporu a vzájemnou spolupráci děkujeme! www.aveton.cz

Součástí koncertu byla taktéž výstava výtvarných děl žáků Arcibiskupského gymnázia v Praze. Výtěžek z dobrovolného vstupného formou daru ve prospěch charitního díla byl 9 500,- Kč. Všem štědrým dárcům upřímně děkujeme.

Koncert si můžete vychutnat zde: ZUŠ Open - YouTube

Chcete pomoci? O charitním díle Františkánů a příběhy potřebných naleznete zde:

Pomoc lidem v nouzi - Františkáni (ofm.cz)