Otevíráme přihlášky do IV. ročníku Akademie MenART

Otevíráme přihlášky do IV. ročníku Akademie MenART

Datum zveřejnění   |   2. února 2021

Je nám velkou ctí, že můžeme oznámit jména průvodců na cestě za uměním v dalším, již IV. ročníku Stipendijní Akademie MenART.

Cílem Akademie je podpora, vyhledávání a rozvoj  mladých talentů a nabízí také podporu a inspiraci jejich pedagogům.

Akademie MenART je otevřena primárně pro žáky a pedagogy základních uměleckých škol, letos se poprvé otevírá i žákům 2. stupně ZŠ či studentům středních škol v doprovodu učitelů, kteří se jejich výuce věnují.

 

Roli mentorů v oborech klasické hudby přijali již naši stálí průvodci – operní pěvkyně Kateřina Kněžíková, klavírní virtuos Ivo Kahánek, koncertní mistr České filharmonie a PKF Prague Philharmonia, houslista Jan Fišer a flétnista, vyhledávaný pedagog na mezinárodní scéně Jan Ostrý.

Inspirativní setkání v hudebních žánrech bez hranic a autorské tvorbě povedou zpěvačka Radka Fišarová, saxofonista a hudební skladatel Marcel Bárta a sólohornista a dirigent Radek Baborák. Skupinu tanečníků povede taneční mistr a choreograf Jan Kodet, skupinu literárně - dramatického oboru dramaturgyně Dominika Špalková. Výtvarníky povedou malíř Martin Velíšek a ilustrátorka Lela Geislerová.

Uzávěrka přihlášek je do 30. 4. 2021. Přihlášky a více na www.menart.cz