MenART + poprvé v Praze a Benešově

MenART + poprvé v Praze a Benešově

Datum zveřejnění   |   22. listopadu 2021

Stipendijní Akademie MenART se rozvíjí. A to především díky všem, kteří vnímají, že umělecké vzdělávání, možnost čerpat zkušenosti a inspiraci od mistrů svého oboru má zásadní význam. Těší nás vzrůstající zájem o přijetí do programu a získání ročního stipendia. Kapacity mentorů i naše jsou omezené. Přesto hledáme cesty, jak spolupracovat a podporovat rozvoj talentovaných žáků spolu s jejich pedagogy, kteří splňují všechny předpoklady pro zařazení do ročního programu, avšak v důsledku velké konkurence již nemohli být přijati.

 

V pátek 19.11. se na pražské ZUŠ Šimáčkova konal první MenART + v podobě jednodenního masterclass pro skvělé členy Divadelního souboru Ty – já – tr a jejich pedagožku Radku Tesárkovou pod vedením našeho  mentora, herce a autentického umělce, který je nazýván „fyzickým básníkem“ Petrem Vášou. Sobota byla věnována žákům a pedagogům literárně- dramatického oboru  ZUŠ J. Suka v Benešově.

Věříme, nadstavbové aktivity Stipendijní Akademie MenART budeme dále rozvíjet ve prospěch podpory kvality uměleckého vzdělávání na českých základních uměleckých školách i v rámci dalších oborů.