Koncert naděje - ZUŠ Open pomáhá rodinám v krizi

Koncert naděje - ZUŠ Open pomáhá rodinám v krizi

Datum zveřejnění   |   4. prosince 2020

Ve středu 16. 12. 2020 proběhně natáčení Koncertu naděje"  Českou televizí pro ČTart v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně jako  je vrchol IV. ročníku celostátního festivalu ZUŠ Open, jehož  mottem  je „ZUŠ Open pomáhá",  akcentující společenskou odpovědnost a výchovu k ní prostřednictvím umění, která je nedílnou součástí činnosti základních uměleckých škol v ČR. 

Koncert se koná na podporu Azylového domu pro matky s dětmi Gloria a poradny Magdala.

Koncert naděje je symbolickou tečkou a současně  vyvrcholením netradičního ročníku festivalu ZUŠ Open v době pandemie. Jeho hlavní linií je sdílení naděje prostřednictvím hudebního řetězu nejmladších interpretů – žáků základních uměleckých škol a jejich pedagogů ze ZUŠ napříč ČR, který má symbolické spojení s naději konce či zmírnění pandemie nemoci covid.

Účinkující žáci jsou laureáti celostátních soutěží MŠMT a stipendisté Akademie MenART. V rámci koncertu vystoupí i mentoři Akademie MenART, přední umělci české scény – operní pěvkyně Kateřina Kněžíková, flétnista a vyhledávaný pedagog působící na mezinárodní umělecké scéně Jan Ostrý a houslista, koncertní mistr České filharmonie a PKF – Prague Philharmonia Jan Fišer.

Dramaturgie koncertu je koncipována pro unikátní prostory kostela Nejsvětějšího Srdce Páně v Praze na Vinohradech.  Koncert má v souladu s letošním celoročním hlavním poselstvím ZUŠ Open pomáhá ambici sociálního přesahu, v rámci tohoto koncertu konkrétní pomoci činnosti Azylového domu pro matky s dětmi Gloria a poradny Magdala, jejichž součástí činnosti je kromě azylového ubytování též poskytování krizové intervence, sociálních a právních služeb a psychoterapie rodinám v krizi. Nejčastějšími klienty jsou oběti domácího násilí a maminky samoživitelky spolu se svými dětmi. Charitní projekt můžete finančně podpořit zde: ZUŠ OPEN POMÁHÁ | Darujme.cz

Všem dárcům předem děkujeme! 

ilustrační snímek Magdala (2)

Detailní program koncertu naleznete zde: Koncert naděje - natáčení pro ČTart (zusopen.cz)

Termín vysílání koncertu na ČTart proběhne v prvních týdnech v lednu, o přesném čase vysílání budeme včas informovat.