Festival ZUŠ Open se blíží, první ochutnávka již tento čtvrtek na zahájení Pražského jara

Datum zveřejnění   |   11. května 2022

Letošní ročník festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open symbolicky otevře již tento čtvrtek 12. května na pražské Kampě program připravený u příležitosti zahájení Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Hudební odpoledne v režii základních uměleckých škol nabídne od 16.00 hod. na venkovním pódiu koncerty Žesťové harmonie ze ZUŠ Pardubice – Havlíčkova, Dechového orchestru ze ZUŠ Iši Krejčího z Olomouce, Dechového souboru ZUŠ Králíky, Saxofonového kvarteta z pražské ZUŠ. A Voborského a Komorního symfonického orchestru ze ZUŠ z České Lípy, který program uzavře v 19.25 hod. Během odpoledne bude probíhat i výtvarná dílna pro nejmenší návštěvníky. Program na Kampě je zdarma a vyvrcholí přímým přenosem zahajovacího koncertu Pražského jara ze Smetanovy síně Obecního domu v projekci na velkoplošné obrazovce.

Šestý ročník ZUŠ Open se naplno rozeběhne po celé republice od 22. do 29. května. Po dvou letech pandemie, která omezovala osobní setkávání, nabídne festival opět bohatý a zdarma přístupný program nejrůznějších koncertů, divadelních či tanečních představení i výstav. Uměním ožijí parky, náměstí, kostely a celá řada dalších veřejných míst, kde žáci ZUŠ představí to nejlepší ze své tvorby. Řada škol se připojuje i s nejrůznějšími charitativními akcemi. Cílem festivalu ZUŠ Open, který ve spolupráci se základními uměleckými školami požádá Nadační fond Magdaleny Kožené, je nejen představit práci jednotlivých škol, ale také upozornit na šíři a kvalitu celosvětově unikátního systému základního uměleckého školství u nás.

Vybrané akce se uskuteční i v letních měsících a také v Evropském parlamentu rámci nadcházejícího českého předsednictví v EU.