Druhý ročník stipendijního programu MenART přijímá své nové stipendisty!

Druhý ročník stipendijního programu MenART přijímá své nové stipendisty!

S radostí otevíráme možnost přihlášek do druhého ročníku projektu MenART-  stipendijního programu pro nadané žáky základních uměleckých škol a jejich pedagogy, který bude realizován v průběhu školního roku 2019/2020.

Vybraní stipendisté budou pracovat ve skupinách vedených významnými uměleckými osobnostmi napříč všemi uměleckými obory, vyučovanými na českých základních uměleckých školách.

Datum zveřejnění: 24. ledna 2019

V oblasti klasické hudby dostanou již podruhé příležitost mladí pěvci a klavíristé pod vedením předních českých umělců, pěvkyně Kateřiny Kněžíkové a pianisty Ivo Kahánka. Trojici mentorů doplní houslista Jan Fišer, koncertní mistr Pražské komorní filharmonie. 

V oblasti autorské tvorby a moderních hudebních žánrů bude i v nadcházejícím ročníku s vybranými stipendisty pracovat jedna z nejvýraznějších muzikantek, pianistka a skladatelka Beata Hlavenková. Pro adepty muzikálového zpěvu a moderních žánrů bude otevřena skupina pod vedením přední představitelky české muzikálové scény, zpěvačky Radky Fišarové. Žáci a pedagogové výtvarného oboru budou mít možnost pracovat s všestrannou výtvarnicí Alžbětou Skálovou a jedním z nejvýraznějších současných českých sochařů, Michaelem Gabrielem. Nově otevře druhý ročník projektu příležitost pro soubory literárně-dramatického oboru pod vedením režiséra a uměleckého šéfa divadelně-experimentálního uskupení Farma v jeskyni, Viliama Dočolomanského. Vybrané taneční soubory doplní mozaiku všech uměleckých oborů pod vedením Jana Kodeta, choreografa, režiséra, tanečního pedagoga a baletního mistra Národního divadla.

Žáci základních uměleckých škol se spolu se svými pedagogy mohou hlásit do druhého ročníku stipendijního programu MenART až do konce března 2019. Více informací o projektu, mentorech i podmínkách účasti včetně harmonogramu naleznete na www.menart.cz