Absolventské koncerty stipendistů Akademie MenART

Absolventské koncerty stipendistů Akademie MenART

Datum zveřejnění   |   2. prosince 2020
V letošním roce se všichni učíme pracovat se změnou. Stejně jako všechny pořadatele, zasáhla opatření proti šíření nemoci COVID i o organizaci studijních setkání a závěrečných vystoupení stipendistů Akademie MenART. Po dvou přesunech termínu absolventských vystoupení hudební sekce absolventů druhého ročníku ke zrušení vystoupení s účastí veřejnosti.
Záleží nám však na tom, aby roční práce našich stipendistů Akademie MenART měla pro každého svou symbolickou tečku a zakončení.
 Mladým interpretům však poskytneme profesionální zázemí koncertních scén a nahrávacího týmu, který zachytí tento okamžik jejich hudební cesty.

 

 Přinášíme tedy pozvání na jejich koncerty v online prostředí. Ve dnech 7. 12. a 15. 12 2020 budou mít mladí nadaní hudebníci příležitost prožít vyvrcholení své roční cesty, inspirované vynikajícími umělci a mentory - Beaty Hlavenkové, Radky Fišarové, Ivem Kahánkem, Kateřiny Kněžíkové a Jana Fišera. Natáčet budeme - na pódiích v experimentálním prostoru NoD a Sukově síni pražského Rudolfina.

V rámci pestré palety hudebních vystoupení skupin Beaty Hlavenkové a Radky Fišarové, pod jejichž vedením se stipendisté věnují především interpretaci hudby napříč moderními žánry a vlastní autorské tvorbě, vystoupí čtyři klavíristé, kytarista a osm zpěváků. Hudebníci ze skupiny Beaty Hlavenkové představí ukázky ze své vlastní tvorby, mladí zpěváci ze skupiny Radky Fišarové přednesou populární písně českých autorek, ukázky z muzikálů, gospelů i jazzu.

7.12.2020 experimentální prostor NoD

https://www.zusopen.cz/program/program-2020/nataceni-slavnostniho-absolventskeho-koncertu-stipendistu-akademie-menart/

 

Mladí talentovaní umělci, stipendisté ze skupin Ivo Kahánka, Kateřiny Kněžíkové a Jana Fišera představí program odrážející jejich vášně a hledání krásy. Těžištěm dramaturgie mladých klavíristů budou skladby akcentující virtuozitu nejmladší klavírní generace. Houslisté představí efektní skladby klasicismu a 1. poloviny 19. století.  V podání mladých pěvců zazní árie starých mistrů, W. A. Mozarta a písně českých autorů 19. a 20. století.

15.12.2020 Sukova síň Rudolfina

https://www.zusopen.cz/program/program-2020/nataceni-absolventskeho-koncertu-stipendistu-klasickych-hudebnich-oboru-akademie-menart/

V rámci obou koncertů mladí interpreti své publikum přesvědčí, že má smysl na sobě pracovat a že nastupující generace nejmladších umělců má co říci. Inspirativní setkání jsou v životě zásadní.

Termín a platformu vysílání obou koncertů brzy upřesníme.

Sekce klasické hudby MenART 2019 - 2020

Patronem koncertu v Sukově síni Rudolfina je společnost AVETON s .r.o, specialista na řešení prostorové a stavební akustiky. www.aveton.cz

AVETON_LOGO_BLACK2