ZUŠ OPEN

ZUŠ Open pomáhá - Po stopách sv. Anežky České

Pořádá   |   ZUŠ OPEN
Místo konání akce   |   Kostel sv. Františka, klášter Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou, Křižovnické nám. 3 Praha
Datum a čas   |   29. května od 17:00— do 21:00
Kategorie   |   hudba
Anotace akce
Žáci a pedagogové základních uměleckých školy hl. města Prahy, školy Jaroslava Ježka, Arcibiskupství pražského, konzervatoře Jana Deyla a Dívčí katolické školy co nejsrdečněji zvou na společnou oslavu umění, které boří hranice, a naopak vytváří most vzájemné spolupráce, nabízí pomocnou ruku a sdílení radosti i naděje.
 

Po stopách sv. Anežky České se společně vydáme v rámci koncertu v kostele sv. Františka z Assisi napříč interpretací děl mistrů duchovní hudby.

 

Po stopách sv. Anežky České s mistry nejen barokní hudby v kostele sv. Františka, 17:00h

V programu se  představí žáci základních uměleckých škol Biskupská, Pštrossova, Jana Hanuše, Olešská, církevní Veselé školy, spolu s žáky Školy Jaroslava Ježka i Dívčí katolické střední školy. Publikum se může těšit na řadu hudebních překvapení a též na možnost se zapojit do společného zpěvu.

 

Inspirace s Dívčí katolickou školou , 18:30h

Po koncertu se vydáme po stopách sv. Anežky České dál do prostor kláštera Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou, do sídla Dívčí katolické školy, která od roku 1990 jako 1. církevní škola v České republice  po pádu komunistického režimu poskytuje vzdělání a péči žákyním s fyzickým či mentálním handicapem, dívkám sociálně ohroženým a s těžkým životním osudem. V mimořádně laskavém prostředí připravuje slabší pro samostatný život, zdravější pro budoucí povolání pečovatele, provází je mnohými krizovými situacemi a pomáhá jim nalézt sebevědomí i smysluplné uplatnění. Kromě vlastní pečovatelské služby provozuje chráněnou dílnu Inspirace, poskytující uplatnění handicapovaným mladým ženám, jejichž postižení jim neumožňuje najít si běžnou práci, podporuje jejich samostatnost, komunikační dovednosti a též jim nabízí podporu školního psychologa a sociálního pracovníka.

Kromě prezentace  předmětů z recyklovaných materiálů, hraček, mýdel, svíček, přání, malovaných hrníčků a dalších dárků, které si návštěvníci budou moci na místě nakoupit, zažít tvůrčí dílny, zazní pěvecké vystoupení sboru Školy Jaroslava Ježka pro nevidomé a fanfáry i taneční překvapení.