ZUŠ Nový Bor, okres Česká Lípa

Web   |   www.zusnb.cz
Kontaktní e-mail   |   reditelka@zusnb.cz
Jméno ředitele   |   Markéta Trnková Krchňáková

Charakteristika školy   |   ZUŠ působí v Novém Boru od roku 1946. Sídlí ve vile v klidném prostředí na rohu ulic Křižíkova a Sloupská blízko centra města. Školní budova prošla v devadesátých letech a po roce 2010 dvěma velkými rekonstrukcemi. Škola nabízí vzdělání v hudebním, výtvarném a dramatickém oboru. Děti od 5 let navštěvují Přípravnou průřezovou výchovu, ve které se rozhodnou pro jeden z oborů. Škola disponuje akusticky upravenou třídou pro výuku bicích nástrojů, učebnou výtvarné tvorby s keramickými pecemi, moderní audiotechnikou pro vystoupení pěveckého sboru a dalšími pomůckami potřebnými pro moderní vyučování.
Úspěchy školy   |   Řada absolventů ZUŠ Nový Bor pokračovala ve studiu na vyšších odborných a vysokých uměleckých školách. Žáci se pravidelně účastní okresních, krajských a národních kol Celostátní soutěže ZUŠ. Pěvecký sbor Camella vystoupil na mnoha domácích i zahraničních festivalech (SRN, Francie, Itálie, Řecko, Španělsko, Portugalsko, Dánsko, Irsko, Chorvatsko, Slovinsko).
Další aktivity školy   |   Škola se podílí na kulturním životě novoborska i celého regionu. Spolupracuje s Kulturou s. r. o. Nový Bor, Městským úřadem Nový Bor, Domem s pečovatelskou službou Nový Bor, Základní školou nám. Míru Nový Bor a římsko-katolickou farností. Koncerty realizuje v Sále ZUŠ Nový Bor, Navrátilově sále a Městském divadle Nový Bor. Pořádá třídní přehrávky, školní koncerty, rodinné koncerty, vánoční koncert, velikonoční koncert, závěrečný koncert, koncert pro maminky, benefiční festival Novoborská písnička. Účastní se projektů ZUŠ OPEN, ZUŠ TOUR a Noc kostelů.