Základní umělecká škola Pavla Kalety, Český Těšín

Region   |   Moravskoslezský
Web   |   www.zus-tesin.cz
Kontaktní e-mail   |   zus@zus-tesin.cz

Charakteristika školy   |   Prostřednictvím výuky v různých uměleckých oborech vychováváme z našich žáků kulturně vzdělané osobnosti s citem pro estetiku i etiku. Vztah k umění je měřítkem kulturnosti států a národů a my se snažíme navázat na světově uznávané kulturní tradice našich předků a nedopustit ztrátu kontinuity. Snažíme se zabránit devastaci vztahů a emocionální prázdnotě, k níž má současná společnost bohužel blíž.
Úspěchy školy   |   Žáci ZUŠ Pavla Kalety v Českém Těšíně pravidelně dosahují vynikajících výsledků v celostátních soutěžích ZUŠ i v soutěžích mezinárodních. Neméně důležité jsou i úspěchy ukryté přímo v srdcích žáků. Je to schopnost chápat krásu všeho druhu, být k světu a okolí citlivější a vnímavější.
Další aktivity školy   |   Naše škola využívá specifiky místního národnostně bohatého prostředí a snaží se být jakýmsi kulturním mostem překračujícím hranice nejen reálné vnější, ale hlavně naše vnitřní. Ne nadarmo platí, že umění a především hudba nezná hranic. Naši žáci se u nás mohou naučit poslouchat i provozovat dobrou hudbu a vnímat i vytvářet umělecká díla.