Základní umělecká škola, Mladá Boleslav, 17. listopadu 1325

Region   |   Středočeský
Web   |   www.zusmb.cz
Kontaktní e-mail   |   miroslava.horakova@zusmb.cz
Facebook   |   https://www.facebook.com/Základní-umělecká-škola-Mladá-Boleslav-213613902080746/
Jméno ředitele   |   Ing. Jana Mlčochová

Charakteristika školy   |   ZUŠ Mladá Boleslav nabízí výuku ve všech čtyřech uměleckých oborech: hudební, literárně - dramatický, taneční a výtvarný. Zároveň se snaží o vyvážený rozvoj všech oborů a mezioborovou spolupráci. Pedagogický sbor ZUŠ Mladá Boleslav je řadu let stabilizovaný, generačně vyvážený a kvalifikovaný. Další charakteristikou pro pedagogický sbor je nadšení a zápal pro práci, snaha dále se rozvíjet a vzdělávat ve svém oboru a využívat moderních přístupů k výuce. V jeho řadách působí také aktivní umělci, dále bývalí nebo současní členové středočeské krajské umělecké rady.
Úspěchy školy   |   Celá řada našich absolventů studuje na konzervatořích a vysokých školách s uměleckým zaměřením a je úspěšná v oborových soutěžích. Mezinárodních úspěchů dosahují žáci výtvarného oboru. Významně reprezentují naši školu žáci ze smyčcového oddělení, stejně tak hráči na zobcové flétny a pěvecký sbor Jiřičky.
Další aktivity školy   |   Žáci i učitelé všech oborů ZUŠ Mladá Boleslav se velkou měrou zapojují do společensko-kulturního dění svého regionu a to převážně v rovině těchto aktivit: Spolupráce na kulturních a společenských akcích města Mladá Boleslav a okolních obcí (vernisáže, vítání občánků…), s institucemi Kultura města Mladá Boleslav a. s., Městské divadlo a Městská knihovna Spolupráce se vzdělávacími institucemi (MŠ, ZŠ, SŠ, VŠ) – výchovné koncerty, slavnostní vyřazení absolventů škol Koncertní činnost Mladoboleslavského komorního orchestru, Podnikového orchestru Škoda a smíšeného pěveckého sboru Boleslav