Propojení aktivit Nadačního fondu Magdaleny Kožené a Patrona dětí, z.ú.

Datum zveřejnění   |   18. března 2024

Ve čtvrtek 14.3.2024 jsme v mimořádném prostředí koncertního sálu Školy Jaroslava Ježka představili program celostátního festivalu ZUŠ Open v Roce české hudby. Měli jsme též možnost poděkovat za finanční podporu žákům ZUŠ a konzervatoře, jejichž životy provází zdravotní handicap či sociální znevýhodnění. Při této příležitosti jsme s radostí představili i nového partnera – organizaci Patron dětí z. ú.

Nadační fond Magdaleny Kožené se v rámci své činnosti dostává po osmi letech své činnosti do další etapy. Těší nás, že na cestě podpory dostupnosti a rozvoje kvality uměleckého vzdělávání nás nyní bude provázet i Patron dětí z.ú.

„Vzdělávání je dlouhodobě naším tématem. Vážíme si partnerství s Nadačním fondem Magdaleny Kožené, chceme spolupracovat s každou základní uměleckou školou v ČR a podporovat rozvoj nadání a houževnatosti dětí v tomto systému, které to potřebují.“ dodává výkonná ředitelka projektu Patron dětí, paní Edita Mrkousová.

Prezentaci programu celostátního festivalu ZUŠ Open v Roce české hudby a nadačních aktivit v podání ředitelky Ireny Pohl Houkalové doplnily zdravice vedení Asociace základních uměleckých škol ČR, jakož i předsedy pražské Ústřední umělecké rady, pana ředitele Miloslava Tenglera, který osobně uměleckému vzdělávání dětí a mládeže se zrakovým handicapem zasvětil 30 let svého profesního života.

V průběhu odpoledne vystoupili taktéž žáci Základní umělecké školy Jana Hanuše, Praha 6 a Konzervatoře a střední školy Jana Deyla pod vedením pedagogů Martiny Bernáškové a Josefa Chlupa a pěvecký sbor  Školy Jaroslava Ježka MŠ, ZŠ, PRŠ a ZUŠ pro zrakově postižené za klavírního doprovodu své pedagožky, paní Hany Tenglerové, s krásným hudebním programem. Za vřelé přijetí a spolupráci děkujeme paní ředitelce Školy Jaroslava Ježka, paní Martině Helešicové.